EGCC pidas maha Sea Course avavõistluse

0

Foto: Hanno Kross

27. aprillil, päev enne ametlikku Sea Course’i avamist, pidas EGCC klubiliikmete vahel maha kutsetega punktimängu võistluse, kust osa võttis ühtekokku 58 mängijat. Vaatamata kehvapoolsele ja vahelduvale ilmale suutis nii mõnigi mängija ennast ületada ja teenida rohkem kui enda taset näitav 36 punkti.

HCP kuni 15 võistlusklassis oli parim Ando Okk, kelle väljaku esimene pool tõi talle 17 punkti ja teine pool 21, kokku võistluse võit 38 punktiga! Teiseks mängis punkti võrra vähem teeninud EGCC seeniorite liikumise eestvedaja Toomas Kull, kes tegi ka päeva parima löögimängutulemuse 78 lööki. Kolmandaks tuli kuni HCP 15 klassis 34 punktiga Anete Liis Adul, kes edestas järgnevaid sama palju punkte teeninud võistlejaid lõpuprotokollis tänu oma paremale HCP-le. Sama reegel kehtis ka teistele võistlejatele tasatulemuste puhul.

“Viiendal rajal võtsid mängijaid vastu ka meie greenkeeperid, kes korraldasid lähemale lipule võistluse, tegid lõket, mille juures sai sooja teed ja šokolaadi nautides ennast natukene soojendada. Mõtlesime, et anname igale rühmale parimale griinitabamuse eest auhinnaks griinikahvli, kuid greenkeeper Kris pidi auhinna statuuti vahepeal muutma — griinile said pihta kokku võistluse jooksul umbes 20% mängijatest, lähimale lipule auhind võeti seekord üle 8-meetrise löögiga,” kirjeldab võistlust klubi juhataja Hanno Kross.

Võistlusklassis HCP’ga 15,1-28 läks võit ülivõimsalt Ken-Marten Soole, kes sai kokku 41 punkti. Ken Marten lõi väljakul 84 lööki, millest esimene pool oli tema tasemele vastav 46 lööki, kuid teine pool tõi kokku kolm birdiet järjest radadel 14., 15. ja 16. Sellele lisaks 17. rajal par ning väike närvikõdi 18. rajal ja sellest tõenäoliselt tulemuseks viimasel rajal double bogey, kuid kokkuvõttes ikkagi suurepärane teine pool 38 löögiga (sissetulles teiselt poolelt 24 punkti) ja kokku siis võit 41 punktiga. Selles võistlusklassis sai teise koha Vallo Välb 34 punktiga ning Monica Pihlak oli 32 punktiga kolmas.

Oma kolmest selle hooaja võistlusest sai teise võidu Anneli Raukas, kes võistlusklassis üle HCP 28 sai tulemuseks seekord 41 punkti. Hooaja avavõistluse Links Mastersi võitis Annika 45 punktiga. Võit oli Annelil sama kindel kui Ken-Marten’il, kuna teine koht jäi 7 punkti kaugusele. Kui klubiliikmetele korraldatud kutsetega võistlusel oleks antud medaleid, siis hõbeda oleks Hanno Krossi sõnul saanud selles võistlusklassis Maaja-Katrin Kerem 34 punktiga ja ning pronksi Timo Plutus 32 punktiga.

“Kuna startisime esimeselt tiilt ja soovisime pakkuda liikmetele võimalikult mõnusat äraolemist väljakul (ilma kahjuks seekord ei suutnud korraldada), siis tegime kolmesed grupid ning neli tundi tiiaegu. Seetõttu otsustasime ka mitte õhtul hilja enam autasustamist korraldada ning auhinnad toimetame parimatele juba personaalselt kätte,” selgitab Hanno Kross. “Võitjad peaksid enda võidukõne siiski ette valmistama, sest 26. mail EGCC sünnipäevavõistlusel ootavad klubikaaslased pikisilmi meenutusi võistlusest ja näpunäiteid, kuidas ise nii hästi mängida oskaks. Üldiselt kehtib hooaja avavõistlustel lihtne reegel — võidavad need, kes talvel on eesmärgipärast tööd teinud!”

Järgmine oluline võistlus toimub EGCC-s juba 3. mail, kui alustab K-rauta HCP löögimängusari, kus kuuest etapist läheb hooaja kokkuvõttes arvesse kolme parima etapi kohapunktid. Stardid tehakse alates kella 14-st, registreerimisel paluvad korraldajad teada anda, kas eelistatakse varasemat või hilisemat starti. Kokku mahub võistlusele vaid 44 mängijat.

Juhendiga saab tutvuda SIIT ja registreerida võistlusele saab SIIT!

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga