EGCC klubiliige Jüri Teemant peab auasjaks osaleda oma klubi üritustel

0

Jüri Teemant

Eelseisval pühapäeval, 9. juulil toimub Estonian Golf & Country Club’i Sea Course väljakul EGCC Maxx Royal Trophy 2017 Eesti kvalifikatsioonivõistlus. EGCC Trophy peasponsor on sel aastal Türgis Belekis asuv hinnatuim golfiklubi Maxx Royal. Parima netotulemuse teinud võistlejale (HCP 0-28) saab osaks pääs Maxx Royal Cup 2017 finaalvõistlusele, mis toimub 6.-10. detsembrini 2017 Montgomery Maxx Royal Golf Club’is Belekis. Teise parima netotulemuse teinud võistlejale (HCP 0-28) on auhinnaks pääs Maxx Royal Cup 2017 poolfinaalvõistlusele, mis toimub 16.-19. oktoobrini 2017 Argentario Golf Club’is, Roomas, Itaalias.

Võistlust toetab ka ajakiri Golf, kes kingib kõikidele osalejatele ajakirja Golf aastased tellimused.

Auasi ja isegi kohustus on osaleda oma klubi võistlustel

EGCC klubiliige Jüri Teemant, kes ise pühapäevasel võistlusel kaasa lööb, arvab, et võistluste korraldamise tase on nende klubis läbi aja väga hea olnud. “Viimased kaks-kolm aastat olen ma ka ise aktiivselt osalenud klubivõistlustel ja ka kommertsvõistlustel, mida meie väljakul peetakse. Tase ja korraldus on hea, kohtunikud teevad head tööd, abistavad ja nõustavad,” räägib ta. “Auasi ja isegi kohustus on osaleda ennekõike kõigil oma klubi võistlustel, nii palju kui võimalik, ja heas mõttes ka teiste klubide üritustel. Sageli ei ole need siiski väljakute vahel sünkroniseeritud ja siis tuleb valikuid teha, kui on samaaegsed võistlused.”

Tähtsad on sõbrad, võistlusvorm ja auhinnad 

Jüri Teemant nendib, et auhinnalaud ning ka sponsorite tuntus ja nende teadmine on alati üks valikute alustest olnud. “See toob alati golfirahvast kokku ja juba registreerunud kaasvõitlejate-golfarite nimed on need, mille järgi vaatad, et palju sõpru on juba ees, kellega koos mängida saab, see on ka üks argument,” seletab ta. “Tähtis on ka võistlusvorm, HCP löögimäng on näiteks väga kihvt mänguformaat, aga on ka punktimäng.”
Aasta algas hästi
Selle aastal võistlustel on Jüril läinud nii, et ta on tulemuste järgi nimekirja esimese poole või kolmandiku sees olnud. “Võitsin esimese võistluse 1. jaanuaril 2017, mängisime sel päeval 18 rada ja kaks ringi, aga kuna Golfbox ja HCP-süsteem on sel ajal talvepuhkusel, siis see kirja ei läinud. 85 lööki oli brutotulemus ja ja punktitulemus oli ka hea. See oli tore võistlus,” meenutab ta.
Vorm on hea 
Nädalavahetusel ootab Jüri ilusat ilma, sest tuulega mängida on keeruline ja raske ning see vajab tugevat ettevalmistust. “Aga vorm on hea ja kuna läbi talve on käidud pro juures ja harjutamas ka igal nädalal, siis peab see lõpuks ka heas mõttes välja paistma hakkama. Annan endast parima ja võtan rahulikult,” ütleb ta optimistlikult.

Kvalifikatsiooni võistlusel võivad osaleda kõik golfimängijad, kellel on Euroopa Golf Liidu poolt aktiivne HCP. Võistlusel saab osaleda maksimaalselt 156 võistlejat. Ajaloolisele EGCC Trophy rändkarikale graveeritakse tagatiidelt parima löögimängu tulemuse teinud mees- ja naismängija nimed.

Registreerumine on avatud 7. juulini ning nime saab kirja panna SIIN!

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga