Eesti parim amatöör armastab drive’i ja pikemaid raudu lüüa

0

Joonas Juan Turba võitis 24. märtsil Taimaal Royal Hills GR&Spa golfiväljakul toimunud golfiturniiril TGA-Singha oma võistlusklassi (-1) ja tõusis WAGR-i edetabelis eestlastest kõrgeimale positsioonile.

Joonas rahustab, et saltosid pole vaja visata. “See oli rohkem võistlus kui turniir,” ütleb ta. Ta oli kokkuvõttes teine, kuid täiskasvanute seas esimene. Võitis 15-17-aastaste kategooria golfar Pongsapak Laopakdee (-4).

Joonas tuli 10. märtsil Tais TKG A+M Championship #2 võistlusel 2. kohale.

Kultuuriministeerium eraldas esimese poolaasta riikliku stipendiumi (840 eurot) 87 sportlasele, nende seas ka kahele golfimängijale, kelleks osutusid Joonas ja Carl Hellat.

Praegu on Joonas koondisega Hispaanias Euroopa Rahvuste Karikal. Eesti asub avapäeva järel 14. kohal.

Millised väljakud Tai võistlustel olid?

Viimasel võistlusel oli väljak heas konditsioonis. Green’id olid kiired, rough oli piisavalt lopsakas. Mulle meeldivad pikad väljakud, kus saab palju drive’i ja pikemaid raudu lüüa, aga seda väljakut pidi targalt mängima, ei saanud igal pool drive’i lüüa ja lahmida, kuhu tahtsid. Eelmise väljakuga oli erinevus konditsioonis. Eelmisel oli vähe kehvem ja väljak oli ka natuke lühem, aga ei aidanud tulemusele kahjuks väga kaasa.

Mis teile golfisimulaatorite juures meeldib ja ei meeldi?

Väga ei harrasta simulaatoritel mängimist. Vahel on lahe kuttidega toksima minna, kui õues veel mängida ei saa. Enamiku ajast sees teen tehnilisi muutusi, milleks pole simulaatoril vaja lüüa.

Koondise treener Hispaanias on Mark Suursalu. Milline treener ta on?

Mark on lahe ja tore inimene. Temaga igav ei hakka.

Kuidas koondisekaaslasi iseloomustaksite? On Carl Hellat häbelik ja kinnine?

Lahedad kutid on kõik. Koos olles saab meil palju nalja. Võistlustel oskame üksteist hästi motiveerida.

Tahate minna Ameerikasse ülikooli. Miks?

Saan samal ajal ülikooli ja golfiga tegeleda. USA ülikoolide golfitase on väga hea, mille tõttu on seal hea ka võistelda.

 

Pikemat intervjuud saab lugeda järgmisest ajakirjast.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga