Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa: oluline on tõhustada suhtlust spordialaliitudega

0

Urmas SõõrumaaTäna toimunud EOK täitevkomitee korralisel koosolekul oli olulise teemana arutlusel täitevkomitee liikmetele kureerimiseks spordialaliitude määramine. Igal spordialaliidul saab olema üks kuraator, kelle ülesanneteks on osaleda vähemalt üks kord aastas tema poolt kureeritava alaliidu juhatuse koosolekul, tutvustada EOK tegevust, seisukohti ja otsuseid ning tutvub alaliidu ettepanekutega EOK tegevuse kohta. Täitevkomitee liige hoiab ennast jooksvalt kursis tema poolt kureeritavate alaliitude tähtsamate tegemistega, muuhulgas alaliidu sportlaste tiitlivõistluste saavutustega ja alaliidu poolt korraldatavate tiitlivõistlustega.

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa sõnul on kureeritavate spordialade määramise eesmärk parandada organisatsioonisisest suhtlust. „Ühelt poolt tagab see, et EOK on paremini kursis spordialaliitudes toimuvaga ja teisalt on spordialaliitudel EOK juhtkonnast olemas konkreetne abikäsi ja kontaktisik, kelle poole pöörduda,“ selgitas Sõõrumaa.

Koosolekul kinnitati ka EOK tegevuse elluviimiseks 17 alamkomisjoni ja nende juhid.

EOK 25.05.16 Täitevkomitee koosolek

EOK asepresidendi Tõnu Tõniste sõnul peaksid 17 komisjoni katma EOK ja ka kogu Eesti spordi hetke põletavamad valdkonnad. „On hea meel näha, et mitmetes komisjonides on töö juba käivitunud ning usutavasti saavad lähiajal liikmetega komplekteeritud ja töö käivitatud kõik komisjonid,“ avaldas Tõniste lootust. Lisaks selgitas ta, et loodud komisjonide jaotus ning struktuur ei ole kivisse raiutud. „On võimalik, et teemakomisjone luuakse juurde või et ka olemasolevatest mõnede tegevused ühildatakse. Püüame olla paindlikud ja reageerida operatiivselt vastavalt vajadusele,“ selgitas Tõniste.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga