Eesti golfihooaja avavõistluse võitis Priit Põldoja

0
20160410_Links_Masters_Delux_EGCC_JM0241 copy

Foto: Joosep Martinson

Pühapäeval peeti Eesti golfihooaja avavõistlus EGCC Links Masters by Delux Jõelähtmel asuvas Estonian Golf & Country Club’is. 9 rajalisel Stone Course’il mängitud võistluse võitis üldarvestuses oma elu esimese golfivõistluse võidu teeninud Priit Põldoja tulemusega 73 lööki ehk üks löök üle raja par’i.

Priit Põldoja edestas teise koha saanut Eesti golfikoondise kandidaatliiget Carlos Kirtsi’t üheksa löögiga!

Võistlust segas kuni lõunani erakordselt suur udu, mis lükkas edasi hommikust starti poole tunni võrra ning sundis ka vahepeal võistluse 45 minutiks katkestama, kuna nähtavus oli piiratud kuni 200 meetrini.

Priit Põldoja ütles oma võidukõnes, et täna lihtsalt kõik õnnestus: “Kaks rada enne võistluse lõppu oli tulemus veel -1, kuid esimest korda nii head tulemust mänginuna andsid viimased rajad natuke tagasi. Tulemus 73 lööki on elu parim mänguring ja elu esimene golfivõistluse võit!“. Teise koha sai võitjast 9 lööki enam teinud EGCC liige Carlos Kirtsi ning kolmandat kohta jagasid tulemusega 83 Janar Toomesso, Joel Mitt ja Mait Schmidt.

Naistest oli parim HCP löögimängus Anete Liis Adul, kes sai netotulemuseks 77 lööki ehk 5 lööki üle raja par’i. Teise koha sai Margarita Ross ning kolmas oli Monica Pihlak.

20160410_Links_Masters_Delux_EGCC_JM0146 copy

Foto: Joosep Martinson

Hommikupoolsetes startides mängis ka HCP grupp 9,5-18,4 HCP löögimängu, mille võitis Otepää golfiklubi liige Tõnu Tsernant netotulemusega 69. Ühe löögiga kaotas Pekka Bergquist ning kahe löögilise kaotusega sai kolmanda koha Alo Ehasoo.

Punktimängus, kus võistlesid HCP 18,5-36 tasemel mängijaid sai ülivõimsa võidu Indrek Vainu 43 punktiga. 37 punktiga said teise ja kolmanda koha vastavalt Jüri Reitsakas ja Veiko Tarvis.
Võistlus mängiti Stone Course’il, mille asemel aastal 2019 avatakse maailma läbi ajaloo edukaima naisgolfari Annika Sörenstami poolt projekteeritud uus golfiväljak. Lisaks kahele täismõõtmes golfiväljakule on Estonian Gofl & Country Club’is plaan avada ka 60 kohaline hotell ning eraldi spaa.

Tulemused leiab SIIT!

VAATA GALERIID!
Fotod: Joosep Martinson

Ajakirja Golf tellimuse saab teha SIIN!

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga