Driver’ite varred muutuvad aina pikemaks

0

Foto: Shutterstock

Kas teate, kui pikk on teie driver’i vars? Enamik mängijaid vastab „pole aimugi“, „veidi pikem kui puu 3“ või „nii pikk igatahes ei ole, et mind põõsast päästaks“. On sel vahet? Aga mis siis, kui me ütleme, et teie praegune driver on ilmselt mitu sentimeetrit pikem kui see, mis oli teil 15 aastat tagasi? Mida te kostate, kui selgub, et lisapikkus raskendab head mängu?

Enamik proffe kasutab lühemaid varsi kui amatöörid. „90 protsenti driver’itest poes on enamiku mängijate jaoks liiga pikad.  Tavapikkus on 115,6-118,1 sentimeetrit, mis on liiga pikk ega võimalda maksimaalset täpsust,“ ütleb Wishon Golfi kepivalmistaja Tom Wishon Golf Worldile.

Enamik driver’te varsi olid 1990. aastate alguseni ligi 109 sentimeetrit. Millest on tingitud pikenemine? Esiteks on suurenenud märgatavalt driver’i laba ja vart pikendati esteetilisel põhjusel. Suurem põhjus on aga tarbijad. 20 aastat tagasi proovisite mõnda ja ostsite selle, mis tundus kõige sümpaatsem, tänapäeval kasutatakse aga igasuguseid GPS-e, statistikat ja värke ja kõik tahaks keppidest maksimumi pigistada. Kui driver maksab 500 eurot, tahaks ju parimat.

„Pikem vars lisab löögikiirust. Sellepärast tootjad pikendavad varsi. Nad tahavad, et nende driver oleks teistest parem,“ räägib Custom Lab Golfi asutaja Gavin  Hay, kuid lisab, et kui vars on liiga pikk, mõjutab see tabamistäpsust.

„Golfitööstus valmistab asju, mis nägid head välja katsetusfaasis,“ sõnab kepisobitaja Derek Murray. „Robotitega katsetades võib selguda, et pikem vars lisab löögile 5 meetrit pikkust, kui te ei taba aga palli laba keskosaga, võite kaotada löögikiiruses 10 kilomeetrit tunnis.“

Käige kepisobitaja juures, soovitavad kepisobitajad. Sobivus on individuaalne. Kui hakkate ise keppe lühemaks saagima, siis see võib üldse tasakaalu paigast ära ajada.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga