Dottie Pepperiga naiste golfist

0

Dottie Pepper võitis kaks suurturniiri. Viis aastat järjest lõpetas ta US Openil esikuuikus. Kui Euroopa Solheim Cupil Ameerikalt kogu aeg lüüa sai, panid nad oma riietusruumi poksikoti ja andsid sellele nimeks Dottie. Siis oli ta Dottie Mochrie. Nüüd on ta kommentaator. Dottie rääkis Golf Worldiga.

Pepper ei mõista ainult meestele mõeldud klubisid: „Kui 20 protsenti mängijatest on naised, siis miks loobuda sellisest sissetulekust?“ Pepper oli liige ühes Florida klubis, kus tal puudusid meestega võrdsed õigused. „Aga raha ju maksin,“ ei mõista Pepper.

Meestega koos võistlemist Pepper õigeks ei pea. „Me pole nii tugevad. Me ei löö palli nii kaugele ega kõrgele.“ Miks mehed paremini puttavad? „Nad ei karda. Naised ei julge riskida,“ lausub Pepper, kuid lisab, et üks tore erand on Laura Davies. Pepperi lemmik oli Seve Ballesteros, kelle mängu ta võis tundide viisi vaadata. Koolis kirjutas Pepper Nancy Lopezist.

Kui Pepper 1988. aastal LPGA-s mängimist alustas, oli olukord üsna närune. Auhinnaraha oli 150 000 dollarit. Polnud kindel, kas järgmise nädala turniir üldse toimub. Asjad paranesid 1990. aastatel, kui liitu tuli juhtima Charlie Mechem.

Praegu lubatakse viletsaid naisi Tourile, arvab Pepper. „Vahel vaatan tulemusi ja mõtlen, et nalja teete,“ ohkab ta. „Primadonnasid on palju.“ Pepper ei soovi olla Ameerika naiskonna kapten, kui naiskonnas on mängijaid, kelle või tuleb leivale määrida teatud viisil.

Pepper arvab teadvat, miks Aasia naised nii hästi mängivad. „Nad tahavad vaesusest pääseda. Ja nad on kohusetundlikud,“ sõnab ta. Aasia mehed ei mängi Pepperi arvates nii hästi sellepärast, et nemad peavad käima sõjaväes.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga