Carnoustie klubispets jagab nõuandeid

0

Foto: Shutterstock

British Open toimub tänavu raskel Carnoustie väljakul. Colin Sinclair, kes on Carnoustie head pro olnud ligi 20 aastat, rääkis ajakirjale Golf Monthly UK väljaku nippidest.

Colin arvab, et väljaku muudavad raskeks bunker’id. „Paremate bunker’itega väljakut pole. Just selles mõttes, kuidas need asetsevad,“ sõnab ta ja lisab, et see, kes tahab bunker’itest agressiivselt mööduda, peab väga täpne olema. Carnoustie bunker’id on vaimne väljakutse ja mängijal peab olema kindel strateegia nende jaoks.

Colin kinnitab, et kõige raskemad on neli viimast rada. Ta ei usu, et keegi nende jooksul -2 või –3 lööb. Isegi +1 oleks suur saavutus. Ülejäänud auke mõjutab Colini sõnul tuul. 6. rada on väga raske, 9 ja 10 ka. 5 on proovilepanek. 12 on liikmete jaoks par-5, aga Openil par-4. „Väljaku esimesel kolmandikul saab edu koguda, teisel kolmandikul tuleb seda säilitada ja viimasel hammastega kinni hoida,“ ütleb Colin.

Colinile meeldivad 2 ja 15. 2. rada sellepärast, et tuleb mängida liivas, 15 sellepärast, et tiilt tuleb lüüa keerduvale fairway’le ja siis mõnusalt bunker’datud griinile. „Löögid peavad olema ideaalsed,“ lausub Colin.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga