Cameron Champ on golfi tulevik

0

Seda arvavad kõik golfiajakirjad: 23-aastane Cameron Champ on golfi tulevik. Champi keskmine löögikiirus 209 km/h ja –pikkus 300 meetrit on PGA Touri parimad. Järgmine mees Rory McIlroy kaotab lausa 21 meetriga.

Champi juba üheksandal Touri turniiril tuli võit: 28. oktoobril lõppenud Sanderson Farms Championship, mis tõi tema kontole ligi 800 000 dollarit. Tema driver oli viimaseks päevaks nii oimetuks pekstud, et andis otsad. Champil oli asendaja kohe võtta, mis näitab, et see polnud esimene kord.

Champi löögihetk ei kesta nii kaua kui kunagisel kauglööjal John Dalyl. Champi jalad ei tantsi Bubba Watsoni kombel pärast lööki. Champi jalad püsivad liikumatult. On Champe varemgi nähtud. Rickie Fowler 2010. aastal. Charles Howell III 2001. aastal. Howell mäletab, mis tunne on, kui teised staarid seisavad kõrval ja uurivad su stiili. „Aga Champi kiirus on 30 km/h võrra suurem kui mul,“ sõnab Howell. „Ja ta oskab putata.“

Champ lõi kaugele juba enne seda, kui ta kaheksa aasta eest Sean Foleyga treenima hakkas. Kiirust õpetada ei saa. Muud saab. Foley ja Champ räägivad telefonis peaaegu iga päev. Foley teab ja Champ õpib, et Touril tuleb iga nädal mängu kohandada. „Me ei pruugi enam kunagi näha sellist talenti nagu Tiger. Dustin Johnson on võitnud mitu korda? 19? Ja ta on mänginud enam kui 200 turniiril,“ sõnab Champ.

Tulevikumängijad tulevad Web.com Tourilt, kus keskmine löögipikkus 280 meetrit on 9 meetrit enam kui PGA Touril. Ameerika nr 1 kolledžimängija Matthew Wolff lööb kiirusega 216 km/h, mis ületab isegi Champi.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga