Bjørni ootavad väljakutsed

0

Foto: Shutterstock

Paul McGinleyt, kes oli Euroopa kapten 2014. aastal, peetakse parimaks Ryder Cupi kapteniks. Ta räägib Today’s Golferile Thomas Bjørni ootavatest väljakutsetest.

McGinley soovitab kuulda võtta erinevate inimeste nõu. 2004. aasta Cup toimus Detroitis, kuhu oli tulnud palju iiri-ameeriklasi. McGinley ja Padraig Harrington võitsid laupäeva õhtul Tiger Woodsi ja Davis Love III. Rahvas möllas, käis suur tähistamine ja Padraigi naine Caroline ütles: „Bernhard Langer peaks teid homme järjest mängima panema, sest iirlaste toetus aitab teid.“ Langer nõustus. McGinley ja Harrington võitsid.

McGinley küsis alati agaralt ka kepipoistelt mängijate tugevuste ja nõrkuste kohta.

Nädal enne 2002. aasta karikavõistlust toimus üks turniir, kus McGinley ja Lee Westwood mängisid kehvasti. Kapten Sam Torrance rääkis neile seejärel ära kogu oma plaani: kui palju nad mängivad, kellega, millised on nende rollid. McGinleyl hakkas palju kergem. Ta sai asuda mängudeks valmistuma.

Ian Poulter ja Justin Rose on koos võitnud neli matši viiest, viimasel ajal on nad aga mänginud teiste partneritega. Ajalugu näitab, et uustulnukad pannakse paari kogenumatega. Alex Noren ja Jon Rahm oleks siis ilmselt koos vastavalt Henrik Stensoni ja Sergio Garciaga. Hispaanlasi võiks hommikul ka lahus hoida, sest nende agressiivsem stiil sobib betterball’is Tommy Fleetwoodi või Francesco Molinari täpsusega.

McGinleyt ajas Ryder Cupil närvi, kui ta ei teadnud, millal toimuvad meeskonna koosolekud. Kui tema oli kapten, teadsid kõik, et koosolek on igal õhtul kell 21. Kõigest 10 minutit, aga ikkagi. Kõik personaalsed jutud aeti muul ajal.

Eelmine Cup peeti Gleneaglesi väljakul ja McGinley palus statistikutel välja otsida Johnnie Walker Championshipi viimase 10 aasta tulemused. Kes mängib seal hästi ja miks? On tal hea drive? Hea puttamine? French Openil on kolmel viimasel aastal kõige paremini mänginud Noren, kelle tulemused on 8, T10 ja 1. Samas ei tahtnud McGinley, et statistikale kuluks kauem kui 10 minutit. „Üle ei tohi ka mõelda,“ ütleb ta.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga