Björk õpetab talvel mängima

0

Kõige tähtsam asi talvel mängides on palli asukoht avalöögil, arvab hiljuti British Mastersil teiseks tulnud Alexander Björk.

Tuleb olla valmis asukohta muutma, räägib Björk. Kui tuul puhub tagant, lööb Björk kõrgelt tiilt, kui tuul on aga vastu, surub ta tii sügavale maasse. Vastutuult üritab ta lüüa pehmemalt ja lühemalt, et pall ei pöörleks palju ja lendaks madalamalt. Kui tuul puhub paremalt, lööb Björk veidi paremale ja kui vasakult, siis vasemale. Draiveriga allatuult lüües asetab Björk tagumisele jalale 70 protsenti keharaskusest võrreldes tavapärase 60 protsendiga. See soodustab kõrgemat lööki.

Björk peab Rootsis talvel mängima tihti märgadelt bunker’itelt. Ta asetab siis esimesele jalale 55 protsenti keharaskusest võrreldes tavapärase 50 protsendiga ja liigutab käed veidi ettepoole võrreldes tavapärase neutraalse asendiga kuiva liiva puhul. Kepilaba pole nii avatud kui tavaliselt. Björk üritab tekitada tavalisest väiksemat liivapilve. Ta soovitab palli ümber tõmmata väikse ruudu, et harjutada väiksemalt lööma.

Björk harjutab talvel pikemaid putt’e. Eesmärk on lüüa pehmelt, sest liiga kiiresti liikuv pall reageerib takistustele teel halvemalt. Björk tõmbab pallile joone ja üritab lüüa nii, et joon pöörleks ühtlaselt.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga