Baron Otard Cross Country golfivõistlus pakub rajal põnevaid üllatusi

0

Foto: Marten Soots

Laupäeval, 21.oktoobril algusega kell 11 ühisstardist toimub Valgerannas golfivõistlus Baron Otard Cross Country, mida võistlusjuhendis kirjeldatakse kui lahtist individuaalvõistlust HCP löögimängus täiesti segasel golfirajal.

Klubi White Beach Golf juhataja Vahur Tamme sõnul on konkreetse võistluse puhul tegu sellise formaadiga golfimänguga, kus mängitakse tavaliste golfireeglitega, kuid väljak ehk golfirajad on täielikult ümber kujundatud. Näiteks alustab 1. rada seekord avalööki 1. tiialalt, kuid raja lõpp asub hoopis senise 17.raja griinil ja sellise “segase” väljaku peal toimubki kogu võistlus.

Mängitakse läbi 18 rada ja kokku on väljaku PAR 72 selline, nagu tavaliselt standard ette näeb. Cross Country raja disainer pro Gert Velsberg on Vahur Tamme kirjelduse järgi sel aastal nii mõnegi raja teinud sellise, mis peaks olema suureks väljakutseks isegi parimatele mängijatele — näiteks rada 16 on kindlasti üks selliseid, kus alustatakse endise 11. raja tiialalt, ületatakse kaks veeala, kahed künkad ja kahe raja fairway`d ning lõpetatakse endise 9. raja griinil. “Pikkuse järgi vastab see PAR-5-le, kuid huvitav on näha, kes selle ka 5 löögiga läbib. Kindlasti on väljakutseks ka rada 6 (PAR-4), mida saab läbida vähemalt kolme eri trajektoori pidi,” tutvustab Vahur Tamm.

Cross Country eesmärk ei ole juhataja sõnul kindlasti parima tulemuse saavutamine — pigem on selle võistluse peaeesmärgiks sportlikult täiega lõbutseda. “Mängijad saavad viibima väljaku sellistes kohtades, kuhu nad tavaliselt ei satu, ja näevad väljakut täiesti uuest vaatenurgast. Võistlus saab olema väga põnev ja väga naljakas ning kindlasti näeme me lõpuks tabelis ka väga naljakaid tulemusi. Aga just see ongi selle võistluse eesmärk,” selgitab ta. “Kuna Cross Country toimub vanarahva kalendri järgi viinakuus, on selle võistluse auhinnasponsoriks olnud meil juba traditsiooniliselt mõni õilsa joogi tootja. Seekord on siis auhinnad Baron Otardilt kes hoolitseb ka selle eest, kui keegi peaks tegema rajal birdie.”

Võistlus toimub kahes klassis — mehed ja naised, ning võistlusvormiks on HCP löögimäng. Ehk siis rajal tehtud summaarsest löökide arvust lahutatakse mängija PHCP ja võitja on see, kes läbis raja väiksema tulemusega. Autasustatakse mõlema võistlusklassi kahte parimat. Lisaks saavad auhinnad ka erivõistluste võitjad (pikim löök ja lähim lipule) ja parima scratch`i tulemuse tegija. Nende vahel, kel auhinnalaua juurde seekord asja pole, loositakse välja lohutusauhinnad White Beach Golfi poolt ehk siis õnn võib naeratada kõigile. Osaleda saavad kõik golfimängijad, sõltumata klubilisusest.
Peale võistlust saavad kõik nautida peakokk Kertu Randoja poolt ekstra selleks võistluseks koostatud kahekäigulist erimenüüd koos klaasikesega auhinnasponsorilt.

Võistlustasu on 60 eurot, WBG 2017 hooajapileti omanikele 35 eurot. Võistlustasu sisaldab greenfeed; harjutuspallide ja golfikäru kasutust; võistluseelset kohvilauda; kingitust sponsorilt; sauna ja kahekäigulist õhtusööki peale võistluspäeva. Osavõtutasu saab võistluspäeval tasuda caddiemasterisse sularahas või pangakaardiga. Registreerimine lõpeb 19. oktoobril kell 12.00. Registreerida on võimalik süsteemis Golfbox või meiliaadressil caddiemaster@wbg.ee. Lisainfo tel. +372 44 29930.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga