AVATUD GOLFIPÄEV! Golfihuvilised üle Eesti eirasid vihma ja said golfist energiat

0
IMG_2667

Golfipäev Niitvälja Golfikeskuses

Möödunud pühapäeval toimus üle Eesti kõigil golfiväljakutel avatud ja tasuta golfipäev, millel huvilised said tutvuda selle põneva mänguga ning tänu korraldajatele murti ka mõned müüdid, mis seda ala siiani saates inimesi golfist eemale peletavad. Ilm oli pühapäeval kehvapoolne ja see jättis kindlasti paljud tõsised huvitundjad koju, kuid üldiselt läks üritus siiski asja ette. Ajakiri Golf vahendab muljeid mõningatelt väljakutelt.

Otepää Golfikeskuse tegevjuht Kristi Laur peab kõige liigutavamaks seda, et golfipäevale tulid öösel tuletõrjes tööl olnud mehed. Kohale tuli kokku 7 inimest, kuigi kirja pani ennast rohkem.

Registreerumisel caddiemasteris pakuti kohvi ja kohvikõrvast. Külalisi võtsid vastu tegevjuht ja klubi president. Huvilised viidi esimesele rajale vaatama, kuidas golfi mängitakse ning pärast seda viidi neid tutvuma driving range`le ja lähimängu harjutusgriinide juurde. Seal proovisid nad ise järele ja said kõik veidi personaalset õpet. Kõigiga vesteldi algajate 3-aastasest soodusprogrammist ja Tule Rajale võistlussarjast, mis loodud algajatele ja on väga populaarne. Kõik said kaasa tutvustava materjali ja club money kupongi, millega esimene ost sooritada. Samuti said kõik kolmese paki Titleisti golfipalle, millega pääseb rajale juba peale kursust. 3 inimest panid ennast kohe kursusele ka kirja.

“Golfientusiasm ja kindel plaan seda õppida oli kohe mitmel osalejal. Kõige liigutavam oli et tuletõrjes öösel tööl olnud härrad olid tulnud otse töölt kohale ja olid äärmiselt positiivse suhtumisega kõigesse, mis golfimängu puudutab. Ja üks härra, kes alles laupäeva hommikul luges golfipäeva kohta Delfist, tuli kohale naabrimehega ja suure hilinemisega, oli kindlalt otsustanud mängima hakata ja broneeris ennast kohe esimesele kursusele järgmisel nädalavahetusel,” jutustab Kristi Laur.

17.04.16 Ojasaare golfipäev

Golfipäev Ojasaare golfiväljakul

Lääne-Virumaal asuvale Ojasaare mänguväljakule tuli kohale neli huvilist. Sealse golfi eestvedaja Jaan Lipsmäe sõnul saabus üks neist kohaliku mängija soovitusel, kolm tulid Facebooki info kaudu, mida oli jällegi jaganud üks Ojasaare mängija. Tegu oli kolme noore naisterahva ja keskealise mehega, kes on Virumaaga seotud. Kõik nad lahkusid korraldaja sõnul positiivsete emotsioonidega, pidades päeva põnevaks ja lahedaks.

“Kõik neli lubasid kindlasti tagasi tulla. Parima tulemuse teinule kinkisime Ojasaare kinkekaardi, mis võimaldab tal ühe tasuta kasutuskorra,” seletas Jaan Lipsmäe. Tema sõnul tundsid uued golfihuvilised väljakul ennast hästi. “Üldiselt tunnevad inimesed ennast suhteliselt vabalt. Meie väljakul pealtvaatajaid praktiliselt pole ja see aitab pingeid maha võtta. Pisut tunnustavaid sõnu ja asi laabub,” rääkis eestvedaja. “Ise jäin rahule. Sai kohtutud toredate positiivset inimestega. Info golfist jõudis jällegi pisut suuremasse ringi.”

17.04.16 Saaremaa golfipäev

Saare Golfiväljaku golfipäev

Saare Golfis käis golfiga tutvumas 40 inimest. “Päev algas kogunemisega koos tervituse ja sissejuhatusega seminariruumis meie treeneri Mari Suursalu poolt. Mari tegi ülevaate golfi olemusest, etiketist ja ohutust mängust väljakul. Pärast seda liiguti harjutusväljakule, kus harjutati nii lähi- kui kauglööke entusiastlike Saaremaa Golfiklubi liikmetega,” rääkis Saare Golfi turundusjuht Kaira Kivi.

Koheselt kursusele end kirja ei pandud, küll aga tunti tõsist huvi regulaarse harjutamise ja treeningute vastu. Nii täiskasvanute kui laste treeninguaegade ja tasude osas. Neid, kellele golfimäng üldse ei meeldinud, polnud. See tähendab, et golfipäev täitis eesmärki. Paljude jaoks oli rõõmus avastus, et golfi mängimine tekitab mõnusat hasarti. Lubati kindlasti uuesti harjutusväljakutele tulla.

17.04.16 Haapsalu golfipäev

Haapsalu Golfiväljaku golfipäev

Eesti Golfi Liidu poolt käis Haapsalu Golfi väljakul asjale hoogu andmas Riina Paluvee, kelle arvates läks päev korda, kuigi hommikuse paduvihma tõttu oli inimesi vähe, umbes kümme. “Mõnigi tuli rajalt suure naeratusega ja ütles, et golf on lahe,” meenutab Riina. Kuna algajaid oli palju, siis alustati golfi A-st ja B-st ning pärast tundi range`l mängisid golfihuvitajad neli rada otsast lõpuni läbi.

Riina Paluvee peab heaks seda, et pikk ja üldjuhul algajale igav teooriapool jäi ära, inimesed said mängima, nad said palli lendu ja sellest tekkis ka soov green card juba lähiajal ära teha. Haapsalus oli kohal üks täiesti algaja tütarlaps, kelle noormees juba mängib golfi. Neiu tuli rajale, kus sai Riina käe all pool tundi õpetust, saatis pallid lendu ja ütles siis oma noormehele: “Nüüd hakkame koos golfi mängima!”

Sama päeva raames varem Saaremaal golfi tutvustamas käinud Riina Paluveer usub, et avatud golfipäevad toovad selle mängu juurde rohkem inimesi.

Koos Riina Paluveega Haapsalus käinud EGL peasekretär Piret Sepp arvab, et golfipäevade korraldamisest üksi ei piisa, inimesed peavad ise ka olema valmis midagi uut avastama ja neid ei saa lausa kättpidi golfi juurde tuua. Ta meenutab, kuidas üks paar jälgis autoaknast golfarite tegemisi, kuid autost välja ei tulnud ka kutsuva viipamise peale. 300 golfipäevale registreerunut kolme tuhande aktiivse mängija puhul on tema arvates küll arvestatav tulemus, kuid võiks olla kindlasti suurem. Pühapäevase ürituse kohta arvab Piret, et rahva vähesus võis olla tingitud paduvihmast, mille kätte nemadki Haapsallu sõites sattusid.

Piret Sepp lisab, et inimeste sattumiseks golfi juurde on tähtis ka klubide keskkond — tavainimesed julgevad juba golfirestoranides einestamas käia, aga peaksid edasi juba julgema ka caddiemasterisse minna.

Saare Golfi ja Pärnu Bay Golf Links väljakute juhataja Marko Kaldoja rääkis, et uusimal ja kuumimal väljakul Tahkurannas oli ilm tuuline, kuid see ei takistanud huvilisi välja tulemast. Selle väljaku golfipäeva omapäraks oli see, et algajaid õpetas Eesti ainus profigolfar Mark Suursalu. See polnud küll maha hõigatud, kuid kes endast varem teada andis, sellele ka mainiti profigolfari kaasalöömist.

17.04.16 Pärnu golfipäev3

Pärnu Bay Golf Links golfipäev

“Golfipäeval sai räägitud nii golfi sajanditevanusest ajaloost, sellest, et golf läheb olümpiale kui ka meie esisportlastest,” meenutab Marko Kaldoja. “Kes kui palju Markist oli kuulnud, ma ei tea, aga silmad temast kuuldes inimestel särasid küll.”

Simad särasid ka kuulsal golfaril, kelle jaoks on kõige olulisem armastus ja kirg selle ala avastu. Mark Suursalu ei tee selliseid asju tihti, seepärast sai temagi paljudest entusiastidest energiat juurde. Päeva lõpus näitas ta kokkutulnutele, kuidas näeb välja mäng rajal.

Marko Kaldoja räägib, et profigolfimängija üllatas ka uudisega, millisest küljest pole keegi veel golfi vaadanud — nimelt saavad noored lisaks mängimisel ka minna Inglismaale golfi õppima ning selleks antakse välja ka stipendiume.

Väljakul oli kohal kokku umbes 40 inimest ja korraldajad üllatasid veel ka sellega, et välja olid toodud väljakute hooldusmasinad koos hooldemeeskonnaga. Kui algselt oli kahtlus, et kas see huvi pakub, siis masinate juures uurisid inimesed päris huviga, mida nendega tehakse. Üldse aga jäi Marko Kaldojale mulje, et enamusele inimestest hakkas golfipisik külge.

Kui ajakirja Golf vastutav väljaandja Monika Kuzmina räägib loo 13-aastasest poisist, keda golfi ajalugu ei huvita, vaid kes pürib kohe mängima, nendib Marko Kaldoja, et palju oleneb sellest, kuidas seda ajalugu esitletakse ja muidugi ka inimesest endast. “On fakte, mida golfist ei teata — näiteks seda, et see on esimene pallimäng, mida on ka Kuul mängitud, teiseks spordialaks on odavise,” räägib ta. “Kui ala harjutad, on tausta teadmine oluline — näiteks pole golf sündinud sellisena, nagu ta täna on.”

VAATA NIITVÄLJA GOLFIKESKUSE GOLFIPÄEVA GALERIID!

VAATA SAARE GOLFIVÄLJAKU GOLFIPÄEVA GALERIID!

Ajakirja Golf tellimuse saab teha SIIN!

Monika Kuzmina, Jüri Kukk

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga