AJALUGU KORDUS! Löögimängu mestrid 2014 on Annika Meos ja Egeti Liiv

0
Foto: Leo Siemann

Foto: Leo Siemann

Eesti löögimängu meistriteks krooniti nüüd juba teistkordselt dramaatilise finaalringi läbinud Valgeranna Golfiklubi mängija Egeti Liiv ja naistest Niitvälja kaunitar Annika Meos. Selle aasta meistrivõistlusi võõrustas aga peatselt oma 10ndat sünnipäeva tähistav Estonian Golf & Country Club.

Esimene võistluspäev oli pingeline ja mäng tasavägine. Päeva parima tulemuse mängis välja profikarjäärist loobunud Egert Põldma, tehes selleks 71 lööki ehk siis 1 alla raja par’i. Teisel kohal oli Egeti Liiv ja kolmandal Carl-Enn Hellat, kõigil vahet vaid üks löök. Russian Open´il eestlastest parimat tulemust näidanud Sander Adusaar mängis +5, MM koondislased Martin järve +9 ja Marten palm +14.

Foto: Leo Siemann

Foto: Leo Siemann

Naiste mängu juhtisid avapäeva järel Merlin Palm ja Cliona Georgia Dalberg, mängides mõlemad 5 lööki üle raja par’i. Teisel kohal oli aga vaikselt hoogu koguv Annika Meos, kaotades liidritele vaid nelja löögiga (+9). Kolmandal positsioonil olid kolm kanget neidu: Getter Saaroja, Alice Andressoo ja Kadi Hilpus Meldrum (+11).

Teist päeva juhtis taas Egert Põldma, kes läbis ringi 74 löögiga ( kokku +1). Talle järgnes Egeti Liiv, tehes seekord 6 lööki üle raja par’i (+6) ja kaotas Egertile veel 4 lööki lisaks. Kolmandale kohale kerkis tublit mängu üles näidanud Gert Holland,  kes läbis teise ringi sama tulemusega, kui Egert Põldma ehk siis +2 ja kahe päeva kokkuvõttes +7. Teise päeva parima tulemuse mängis välja hoopis Marten Palm, mis oli 73 lööki, kuid esimese päeva 14 lööki üle raja par’i olid ilmselgelt liiga palju, et kaotust tasa teha.

Foto: Leo Siemann

Foto: Leo Siemann

Naistest tegi parima tulemuse 73 löögiga Annika Meos,  kellel nüüd kokku +10. Teiseks kerkis Liis Kuuli 74 löögiga, jäädes Annikast maha vaid 5 löögiga.

Teise päeva kirsiks tordil oli aga hoopis Siim Sildmäe hole in one (HIO), millega ta sai hakkama 10. rajal ja otse kaamerasilma all. Kurioosne oli sealjuures veel asjaolu, et kommentaatorid seda esmapilgul ei märganudki, vaid alles siis juttu tegid, kui Siim palli august välja võttis ja ühe sõrme püsti tõstis! See oli aga teadaolevalt 1ne ja seega ajalooline HiO, mis üldse kunagi kaamerasilma all Eestis on löödud. Nii et veelkord palju õnne Siimule ja Otepää Golfiklubile!

Videot saab näha SIIT.

Foto: Leo Siemann

Foto: Leo Siemann

Finaalpäev osutus aga dramaatiliseks juba algusest peale. Nimelt ebaõnnestus Egertil esimene rada, kus ta tegi tervelt 9 lööki, mängides sellega kohe maha oma edu Egeti ees. Viimane oli aga toimunust šokeeritud, sest lootused hõbedale olid ühtäkki kullaks pööranud ja seega oli duell alanud! Teisele rajale minnes oli Egeti maas vaid 2 lööki, millest võitis ka siit veel ühe lähemale. Kolmandal rajal tegi aga Egeti birdie ja Egert bogie, mille tulemusel asus Egert juba 1 löögiga juhtima! Neljandal rajal mängis Egert dupla ja Egeti par’i ja juhtis nüüd juba kolme löögiga. 5. ja 6. rajal võttis Egeti veel paar lööki edu juurde ning seitsmendale minnes oli ta edu kasvanud juba viiele löögile. Vahepeal aga taastus ka Egerti mängutempo ja meeste vahe vähenes taas. Lõpuks võttis Egert 16. rajal ühe ja 17. rajal koguni 2 lööki lähemale, kuna nüüd oli Egerti kord par kolmel duplat mängida. Siiski oli enne viimast rada Egetil kolmelöögine edumaa, mis oli piisav võidu vormistamiseks. Mehe enda sõnul tal viimasel rajal kaugusmõõdikut hoides käsi juba värises pisut, kuid oli siiski veel küllalt täpne, et par välja mängida ja karikas koju viia!

Foto: Leo Siemann

Foto: Leo Siemann

Naiste finaalringil hoidis oma edu kindlalt Annika Meos Liis Kuuli ees, kasvatades vahemaad veel paari löögi võrra ja mängides kolme päeva kokkuvõttes 233 lööki (+17). Liis Kuuli võitis kindlalt hõbemedali, kaotades Annikale seitsme löögiga, tehes kokku 240 (+24). Pronksi väljaselgitamiseks kulus veel tervelt 6 rajane play-off Cliona Georgia Dalbergi ja Kadi Hilpus Meldrumi vahel, millest Cliona väljus võitjana ja teenis ka pronksi.

Foto: Leo Siemann

Foto: Leo Siemann

Sel moel olid 2014. aasta Eesti Meistrivõistlused täis pinevust ja üllatusi. Samas aga võidutsesid taas noored mängijad, kinnitades taas, et golf ei ole mitte sigar hambus vanameeste mäng, vaid nõuab siiski korralikku treeningut ja ka head närvi, et 3 päeva võistlustules vastu pidada ja karikas koju viia.

Leo Siemann
Estonian Golf Blog
www.Estgolf.com

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga