Ainulaadne Bubba Watson

0

Foto: Shutterstock

Bubba Watson pole golfi kellegi käe all õppinud. Kõik on ta õppinud ise. See teeb mängimise põnevaks, sest ei pea löögile mõtlema. Võib lüüa iga lööki. Watson tahab mängida lapseliku uudishimuga. Kui ta oli 6-aastane, tutvustas isa talle golfi. Kuna mäng järjest paranes, mõtles ta, et milleks seda mingite treeneritega rikkuda.

Enne drive’i vaeb Watson, milline löök aitab ta fairway’le. Mis suunas puhub tuul? Milline on rough? Tuleks lüüa tahtliku või tahtmatu vindiga? Millise kepiga? Watson räägib Golf Monthlyle, et ta peab lööki peas nägema. Ta ei näe otselööki. Watson näeb keerduvaid lööke. Muidugi ta oskab otselööke lüüa, aga ta ei taha, sest keerulöögid on lihtsamad. Sellepärast ei meeldi talle ka väljakud, kus on palju pimedaid nurki ja ta ei näe.

Kuigi tal on oma plaan, jälgib Watson konkurente. Ta teab, et Jordan Spieth on suurepärane puttaja. Näeb, kui osavad on Justin Thomas, Rickie Fowler, Patrick Reed või Brooks Koepka ja uurib neilt, miks nad teevad teatud asju nii. Võib-olla talle ei meeldigi vastused, ta ei hakka nende nippe kasutama, aga need asjad on neile edu toonud ja seda ei saa eirata. Watson mõtleb pidevalt, kuidas paremaks saada.

Watson soovitab kõige enam harjutada lühikesi lööke: chipping & putting. Driver läheb mängu jooksul käiku harvem. Watsonile meeldib pitching. Meeldib näha palli õhus. Kui läheduses on bunker – tore, aga kui pole, siis ta mõtleb midagi välja. Võimalusi on nii palju.

Peaasi, et mäng oleks lõbus, arvab Watson. Amatöör ei pea üritama mängida nagu proff. Kuna Watson on aga elukutseline, siis üritab ta pealtvaatajate karjumise välja lülitada ja keskenduda. Pühapäev on eriti tähtis ja siis teda naeratamas ei näe.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga