7 kommentaari Tiger Woodsi kohta

0

Suvel ilmus Tiger Woodsi elulooraamat „Suur möödalöök“, mis jutustab kõigi aegade suurimast golfimängijast ja mis on kirjutatud tema treeneri Hank Haney pilgu läbi. See on Hank Haney avameelne ja üllatavalt läbinägelik jutustus Tiger Woodsi treenerina veedetud kuuest tormilisest aastast, ajavahemikust 2004–2010, mille jooksul võitis äärmiselt andekas golfimängija kuus suurturniiri ning tegi golfiajalugu. Hank oli üks vähestest inimestest, kellel lubati eesriide taha piiluda ja Tigerit peaaegu kõikides olukordades jälgida.

„Kui peaksin soovitama edasipüüdlikule algajale golfimängijale mõnda raamatut, siis „Suur möödalöök“ oleks minu esimene valik. Ja seda ennekõike põhjusel, et see annab kõigile Tigeri järgijatele motivatsiooni näha palju rohkem vaeva, kui nad seni on näinud. Lisaks aitab see raamat neil õppida, kuidas mitte käituda oma lähedaste inimestega,“ ütleb Hank Haney raamatut tutvustades. Toome sinuni Hank Haney 7 mõtlemapanevat kommentaari Tiger Woodsi kohta.

  1. Minu meelest ei muretse Tiger kaotuse pärast – inimene, kes on nii palju kaotanud, peaks tundma, et viimane ring pakub talle võimalust kõik tagasi võita.
  2. Olen tihti mõelnud, et isegi siis, kui Tigeri mäng oli tippvormis, pidi ta end oma nahas üsna võimatult tundma, kuna selliseid hullumeelseid ootusi ei suuda täita mitte keegi, isegi mitte tema.
  3. Kui ma olin Tigeriga koos väljaspool golfiväljakut, tundus mulle alati, et nii-öelda tavaline elu on talle lihtsalt aja viitmine, nagu hoidnuks ta energiat oma tõelise eesmärgi jaoks.
  4. Tiger ei lubanud endale rahulolu, sest tema arvates on rahulolu edu vaenlane.
  5. Kui kõik ta ümber tahtsid, et ta uuriks läinud aegade suurmehi või vaataks tulevikku, siis Tiger püsis kangekaelselt olevikus.
  6. Ta juhtis oma karjääri samamoodi, nagu golfimängija lööb madalat lõpptulemust: üks löök korraga.
  7. Ühelgi teisel golfimängijal ega sportlasel ei ole nii palju käest libisenud kui Tigeril. Kuid kõige suurem möödalöök annab talle võimaluse ka kõige suuremaks tagasitulekuks. Selline saatus oleks tema suuruse vääriline.

Foto: Shutterstock

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 4/2017 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga